İstanbul 0 216 445 20 20   |   Ankara 0 312 478 65 65   |   İzmir 0 232 467 30 00  Bursa 0 224 250 63 63

KAPALI ALAN BÖCEK İLAÇLAMA

YÜRÜYEN HAŞERELER (Hamamböceği, tahta kurusu, karınca,pire vb.)

İnsan ve gıda bulunan tüm ortamlarda;

1- Bait Enjeksiyon Yöntemi İle İlaçlama :
Hazırlanmış özel preparatlar haşerelerin bulunduğu ortamlara enjekte edilir.

2- Bait Box Yöntemi İle İlaçlama :
Haşereleri cezbedici böcek yemlerinin uygun yerlere yerleştirilmesidir. Enjeksiyon yapılamayan yerlerde kullanılır.

3- Pulverize İnsektisit Yöntemi İle İlaçlama :
Mikrokapsül formülasyon (CS) şeklinde havaya karışmayan insektisitler kullanılır.

***Burada ilk üç uygulama etrafı kirletmez; gaz haline geçmez; insana ve çevreye karşı tamamen zararsızdır. Uygulama yapılırken kurumunuzun hiçbir işi durmaz; hiçbir şekilde tedbir alınması gerekmez.

4- ULV Yöntemi İle İlaçlama :
İlaçların 20-30 mikron çapında partiküllere bölünerek püskürtülmesi yöntemidir. Yoğun haşere bulunan ortamlarda 2-3 saat kapatma ve havalandırma işlemleri uygulanır.

KEMİRGENLER (Fare, sıçan vb.)
Kurum dış ana kanallarından başlamak üzere; logar ve büyük kanallarda  uzaklaştırma (repellent) , küçük ve tesis içindeki kanallarda blok istasyonları, kurum içinde yemekhanelerde, mutfaklarda ve üretim istasyonlarında estetik istasyonlar içerisinde afrodizyak yemler ve mekanik traplar kullanılır. Fındık fareleri için de estetik traplar (mouse master) ve yem istasyonları içerisinde, Bitrex ihtiva eden, WHO onaylı, Sağlık Bakanlığı ruhsatlı 2. ve 3. jenerasyon oral antikoagülant yemler kullanılır.

AÇIK ALAN BÖCEK İLAÇLAMA (VEKTÖR KONTROL)

UÇAN HAŞERELER

1- Karasinek Mücadelesi :
İnsan ve gıda bulunan ortamlarda, uygun yerler boyanarak veya boyanmış kutular yerleştirilerek; çöp kutuları ve konteynırlar ile tesis binalarının dış yüzeyleri kalıcı ilaçlarla 30 günlük periyotlar halinde pulverize insektisit yöntemi ile ilaçlanır.

2- Sivrisinek ve Larva Mücadelesi :
Sivrisinek ana üreme noktaları olarak kanalizasyon, logar ve açıkta birikmiş durgun sularda ve birikmiş foseptiklerde biyolojik larvasit uygulamaları yapılır. Periyotlar ortalama 15 gündür.

3- Uçkun Mücadelesi :
Gündüz : Ergin sineklerin dinlenme pozisyonlarında saklanma odakları tespit edilir; bu alanlarda kalıcı çalışmalar yapılır. Buradaki uygulama periyotları teknik personelin gözlemleri sonucu elde edilen bulgulara göre, sorunu kaynağında yok etmek amaçlıdır.

Akşam: Gün batımını müteakiben (rüzgar ve yağmur durumuna göre), araç üstü veya sırt ULV cihazlarıyla insan ve çevreye zararsız, aynı zamanda formülasyonu ile ilgili direnç gelişmemiş, halk sağlığı alanında kullanılmak üzere ruhsatlı insektisitler, kurumunuzun veya firmanızın istediği periyotlarda uygulanır.